Eliška Adamovská

„Talentovaná sportovní lezkyně a reprezentantka – horké želízko v ohni českého lezení!“

 

alt

*2001, Havířov

Lezecký vzor: Adam Ondra, Saša Gendová, Sasha Di Giulian.

 

alt

 

Rok 2016 - závody:

4. místo na Evropském poháru v lezení na obtížnost mládeže v rakouském Imstu

2 x 1. místo v Českém poháru mládeže v lezení na obtížnost

2 x 1. místo v Českém poháru mládeže v boulderingu

 

Rok 2016 - skály:

Lahko Noč Irena 8b – Mišja Peč (Slovinsko)

Tequikla 8a - Mišja Peč (Slovinsko)

Chiquita 8a - Mišja Peč (Slovinsko)

Matamoros 7c - Mišja Peč (Slovinsko)

Oro Puro 7c - Mišja Peč (Slovinsko)

Šaman 9+ - Višňové (Slovensko)

 

 

Rok 2015 – závody:

MČR v boulderingu Slaný – 1. místo

MS v lezení na obtížnost Arco – 7. místo

3. kolo Evropského poháru EYC Mitterdorf – 8. místo

Mistrovství Evropy 2015 Edinburgh – 7. místo

2. kolo Evropského poháru EYC Imst – 6. místo

3. kolo Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost Brno-1. místo

1. kolo Evropského poháru EYC Dornbirn – 5. místo

2. kolo Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost Svitavy – 1. místo

1. kolo Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost Praha-Smíchov – 1. místo

2. kolo Českého poháru mládeže v boulderingu – 1. místo

Blokáda Tendon Blok Ostrava (bouldering – dospělí) – 1. místo

 

Rok 2015 – skály:

Genéza 7c PP (2. délka na FLASH) – Višňové

The Flow 8a PP – Frankenjura

Sodom 10- PP – Frankenjura

Optimum 9 PP – Frankenjura

Cool Down 9-/9 OS – Frankenjura

Witchcraft 10- PP – Frankenjura

Massarbeit 9- OS – Frankenjura

Ira Technokratie 8a PP – Frankenjura

Slimline 10- PP – Frankenjura

Hitchhike The Plane 9/9+ FLASH – Frankenjura

Corto 8a PP – Mišja Peč

Samsara 8a PP – Mišja Peč

Kindergarten 7a+ Flash – Mišja Peč

La Džúra Džúra 7c PP – Sulov

Sonce v očeh 8a+ PP – Mišja Peč

Iglu 8a PP – Mišja Peč

Mozaik 8a PP – Mišja Peč

Maňana 7c+PP – Mišja Peč

Jumbo 7a OS – Mišja Peč

Rodeo 6c+ OS – Mišja Peč

Giljotina 8a PP – Mišja Peč

Gameboy Plus 8a FLASH – Massone

 

Rok 2014 – skály:

Brúska 8- PP, Višňové

Lady 8 PP, Višňové

Sužnyj Vertikale 7a OS, Osp

Sreča Vrtnice 7a+OS, Mišja Peč

Tortuga 7b RP, Mišja Peč

Durango 7b+ RP, Mišja Peč

Hobit 7c PP, Mišja Peč

 

alt

 

Největší úspěchy z minulých let:

r. 2014, Tendon U14, celkově, 1. místo

r. 2014, Mejcup Brno, bouldering, 7. místo

r. 2014, Mistrovství ČR-obtížnost, Praha, 1. místo

r. 2014, Grand Prix Prague Alpenverein, Praha 1. místo

r. 2014, Mistrovství Polska v boulderingu, Jaworzno (POL), 1. místo

r. 2014, Mistrovství Slovenska, Bratislava (SVK), 3. místo

r. 2014, Petzen Climbing Trophy 2014, Petzen (AUT), celkově 3. místo

r. 2014, Inter Regional Climbing Cup Tarvisio (ITA), 3. místo

r. 2014, Blokáda, boulder, Tendon Blok Ostrava, 1. místo

r. 2013, Český pohár mládeže, celkově 1. místo

r. 2013 , Grand Prix Holešovice (jaro, podzim), 1. místo

r. 2013, Rock Junior Arco (ITA), 13. místo

r. 2013, Mistrovství Slovenska, 2. místo

r. 2013, X. Mistrovství Slezska, Orzesze (POL) 1. místo

r. 2012, Český pohár mládeže, celkově 2. místo

r. 2011, Tendon Cup, celkově 1. místo

r. 2010, začala jsem závodit J

 

Ocenění:

Sportovec roku 2014, město Karviná

Sportovec roku 2014, město Orlová

Nejlepší sportovní výstup dětí a mládeže do 16 let v roce 2014, Alpenverein.cz

Sportovec roku 2013, okres Karviná, Česká unie sportu

Objev roku 2013, Moravskoslezský kraj

Sportovec roku 2013, město Karviná

Sportovec roku 2012, město Karviná