Jiří a Ondřej Švihálkovi

,,V horách se pohybujeme odmalička díky našim rodičům. Drtivou většinu věcí podnikáme společně. Nejdříve nám šlo především o zlézaní velkých horských skalních stěn, momentálně se věnujeme naplno strmému lyžování, a to nejlépe ve velkých horách. Kejda Ski Team"


alt

Jirka (*1989) a Ondřej (*1992) Švihálkovi jsou brněnští extrémní skialpinisté a horolezci tvořící formaci Kejda Ski Team. Jiří je bakalář geologie a student záchranářství. Letos obdržel s parťákem Jakubem Mackem od ČHS ocenění Výstup roku 2013 za sjezd šestitisícovky Ranrapalca v Peru. Ondřej je studentem geologie a nadšeným fotografem, který zodpovídá za valnou většinu foto a video-dokumentace Kejda Ski Teamu.

Vybrané výkony:

Absolvovali extrémní sjezdy v Peru, Alpách, Skandinávii, Vysokých a Západních Tatrách. Z nejzajímavějších zmiňme alespoň peruánské vrcholy Nevado Copa (6188 m, 45°), Ranrapalca (6162 m, 55°), Tocclaraju (6032 m, 50°), slavné alpské vrcholy Grossglockner přes Pallavicinnirinne (55°), Mont Blanc přes Ostruhu Brenvy (50°), bezpočet strmých sjezdů v Tatrách či prvosjezdy na norských Lofotech. Společně vylezli asi 200 horských stěn v Tatrách, Alpách či Norsku, z toho asi čtvrtinu v zimě. Za sebou mají i několik horských prvovýstupů v severním Norsku a v rakouských Alpách.

V letech 2014 a 2015 poprvé okusili, co znamená uspořádat lyžařskou expedici na osmitisícovky. Nicméně Dhaulagiri ani Manaslu jim výstup na své vrcholy neumožnily.

internet: http://svihalekski.com/

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt