Klára Kolouchová

"Výzva, je asi to správné slovo, na které Klára slyší; je to její slabost - nebo síla?!"

 

 

Klára Kolouchová se stala první Češkou v historii, která zdola tři nejvyšší hory na Zemi. Po výstupu na Mount Everest (8848 m) v roce 2007 a Kanchenjungu (8586 m) v květnu 2019, stanula Klára v červenci 2019 i na vrcholu druhé nejvyšší hory světa K2 (8611 m)!

Pražák, ale nedá se říci, že by byla křtěná poklidnou Vltavou. Do vínku jí bylo dáno nadšení pro věc, zvídavost, touha objevovat - žít. Svým elánem dokáže strhnout okolí, její optimismus spojený s chutí stále něco podnikat je neudolatelný. Není to ale jen touha po dobrodružství, po něčem stále novém, ale i hledání a nalézání zákonitostí našeho života, jeho smyslu. Je to o duševní pohodě, schopnosti se i zastavit, ale pak zcela určitě zase vyrazit za něčím novým. Výzva, je asi to správné slovo, na které Klára slyší; to je její slabost - nebo síla?!

Na svou první osmitisícovku Cho Oyu (8201 m) vystoupila v roce 2006 s Tashi Tenzingem, vnukem slavného Tenzinga Norgaye. Mezi její další zdolané vrcholy patří také nejvyšší hory kontinentů jako Aconcagua (6959 m), Mount McKinley (6094 m n.m.)  nebo Elbrus (5642 m). 

Klára je vdaná, má dceru Emmu a syna Cyrila.

 

Více na: http://klarakolouchova.cz/