LISI STEUER

"Horská vůdkyně a špičková alpinistka z Východního Tyrolska se nezalekne ani takových cest, pod kterými většina chlapů raději balí své cajky a odchází jinam..."

alt

Lisi Steuer se narodila v roce 1979 v Lienzu. Už od mala ji obklopovala krása Lienzských Dolomit, v nichž zdolala svůj první vrchol již ve čtyřech letech. V sedmnácti letech propadla kouzlu sportovního lezení a během následujících dvou roků se jí podařilo přelézt i „devítkové“ cesty podle klasifikace UIAA. Její největší vášní ale byl odjakživa alpinismus ve všech svých podobách. V roce 2003 se rozhodla, že se jí sportovní záliby stanou povoláním. Jako jedna z mála žen úspěšně složila zkoušky a stala se mezinárodní horskou vůdkyní. V roce 2005 založila společně s Martinem Bernerem společnost horských vůdců „Alpinschule Bergstatt-Lienz“. Lisi se věnuje vedení firmy a stále aktivně provádí klienty, kterým ukazuje krásu Lienzských Dolomit.
Horolezectví se však nevěnuje pouze doma a ráda cestuje do nepoznaných pohoří, kde objevuje nové výzvy. Na jednu z nich se v roce 2009 vydala i se špičkovou německou horolezkyní Ines Papert. Obě ženy strávily několik týdnů v kanadské divočině masivu Logan. Na Middle Huey Spire (Cirque of the Unclimbables) se jim po třech dnech těžkého lezení podařil velmi hodnotný prvovýstup.  

Internet:
http://www.123people.at/s/lisi+steurer

Fotografie:

alt

alt