Max Zipser

alt"Stoupá na hory, aby je zase opouštěl až 55° strmými sjezdy. K tomu používá – na rozdíl od ostatních sportovců mezinárodního týmu SALEWA alpinXtrem Team pouze jedno prkno."


Existuje málo snowboardistů, které je možno označit za alpinisty. Max Zipser je jedním z nich. Jako mnoho jeho kolegů na prkně miluje strmý terén a jezdí až do 55° (Jäger Couloir /Mt. Blanc du Talcul, Pallavicini Rinne / Großglockner, severní stěnu Hochfeiler / Zillertaler). Ale na rozdíl od mnoha dalších jezdců si chce sám vystoupat to, co chce následně sjet. Bez lanovky, bez skútru, bez helikoptéry – a tím důsledně bez přídavné zátěže životního prostředí hor. Protože 26letý sportovec z Innsbrucku se chápe jako objevitel – a jako strážce. Společně se SALEWOU rozšiřuje přístup Climb2Ski směrem k Climb2Ride. Vzhůru zkušeně vylézt přes skály, led nebo zmrzlý sníh. Dolů s velkou zkušeností, znalostmi a umem. Panenskými, bíle zasněženými horami.

Max využil posledních 14 let intenzivně k tomu, aby se na tuto formu pohybu připravil. „Když jsem v horách, najdu si většinou novou cestu, abych na ni pak za optimálních podmínek zaútočil,“ vysvětluje sportovec z Tyrolska. „Pěší turistika je často jediný, a pro mě i nejkrásnější, způsob, jak se tam dostat. Své zkušenosti, které také úspěšně sbíral v mezinárodním freeridovém cirkusu (mj. 1. místo na Weißer Rausch / St. Anton, 1. místo na EngadinSnow Big Mountain / St. Moritz, 3. místo na světovém turné Overall Freeride World Tour 2009), mohl student farmakologie naposledy využít v Patagonii. Tam byl na cestách se svými týmovými kolegy Björnem Hereggerem a Martinem „McFly“ Winklerem. Výprava „Lyžování pro duši“ vedla napříč Argentinou.

Internet:
http://www.salewa.at/im-einsatz/athleten/freeski-mountaineering/zipser

Fotografie:

alt

alt

alt