MONICA BERNAL & HERNAN WILKE

Letošní festival je mimo jiné přehlídkou mimořádných sportovních párů. Jeden z nich tvoří i špičkoví alpinisté – manželé Hernan Wilke a Monica Bernal z Kolumbie, kteří dnes patří k nejvýznamnějším alpinistům nejen v Jižní Americe. Úspěšní jsou jak na osmitisícovkách, tak v těžkých převislých stěnách.


Monica a Hernan jsou od roku 2000 manželé. Nespojuje je pouze láska k horám a sportu, ale také k jejich největšímu pokladu – pětileté dceři Valentině.

altMonica Bernal se narodila před třiceti lety v Kolumbii. Se skalním lezením začala před 12 lety v oblasti Suesca, později pak v Cocuy. Monica uskutečnila mnoho cest a prvovýstupů ve skalních oblastech v Peru. V roce 2007 vystoupila jako první žena z Kolumbie na vrchol Everestu. Zabývá se navrhováním a designem sportovního oblečení a horolezecké výstroje, je spoluvlastnicí firmy MonoDedo.  

Hernan Wilke se narodil v roce 1973 v Argentině, ale od roku 2000 žije v Kolumbii v oblasti Suesca. Sportovnímu lezení se věnuje dlouhá léta - uskutečnil mnoho prvovýstupů především v oblastech Suesca a Cocuy. V Yosemitech vystoupil známou cestu The Nose. Jako první Argentinec zdolal osmitisícové vrcholy - v Nepálu vrchol Makalu a v Pakistánu Broad Peak.
V roce 2000 založil vlastní firmu MonoDedo, kterou i nadále vede. Firma zaujímá v Argentině významné postevení v oblasti outdooru. MonoDedo se zabývá prodejem horolezecké výstroje a výzbroje. Na argentinském trhu také zastupuje známé firmy jako např. Husky, Boll, Mammut, Mad Rock, Rock Pillars. Hernan Wilke je rovněž specialistou na expediční programy v horách Kolumbie.

Internet:
www.monodedo.com

Fotografie:

alt

alt

alt